Serwisy obiadowe ? każdy posiłek może być wyjątkowy

Obiad w większości domów jest ważnym posiłkiem, a w weekend nabiera wyjątkowego charakteru. Wspólny posiłek w gronie rodzinnym przy jednym stole może zacieśniać więzy z najbliższymi i sprawić, że nasze życie nabierze barw. Warto zadbać, aby nie tylko sam obiad był smaczny i kolorowy, ale również zastawa stołowa kusiła wyglądem i zachęcała domowników do wspólnej biesiady.

Wybór odpowiedniej zastawy nie jest rzeczą prostą obecnie mamy wiele firm zajmujących się produkcją talerzy i nakryć stołu, zatem mamy do wyboru ogromną ilość marek, kolorów i wzorów. Podczas zakupu warto wziąć pod uwagę kilka istotnych spraw, które mogą okazać się dużym ułatwieniem. Serwisy obiadowe powinny być nie tylko eleganckie, ale również trwałe. Jeśli chcemy myć taki serwis w zmywarce to koniecznie musimy na to zwrócić uwagę już podczas zakupu, ponieważ wiele talerzy nie nadaje się do mycia w zmywarkach. Ozdoby w wielu kolorach mogą po kilku takich myciach zacząć się ścierać, co w efekcie da nieestetyczny wygląd naczyń.

Istotnym elementem jest też materiał z jakiego wykonano serwis, cienkie i bardzo delikatne talerzyki z pewnością nie nadają się do codziennego użytkowania. Koniecznie trzeba się zastanowić jak duży chcemy kupić serwis. Zazwyczaj serwisy obiadowe są na sześć lub na dwanaście osób, jednak są też zestawy dwuosobowe, czteroosobowe i większe. Jeśli mamy dużą rodzinę to warto rozważyć zakup większej zastawy, aby uniknąć kłopotów podczas spotkań w gronie rodzinnym.

Wielkość oraz kształt są indywidualną sprawą i tutaj liczy się przede wszystkim nasz gust. Możemy postawić na klasyczne okrągłe talerze, lub zdecydować się na naczynia w kształcie kwadratu. Obecnie coraz częściej pojawiają się lekko wydłużane kształty które w łagodny sposób przełamują klasyczny owal. Oczywiście model, wzornictwo jest tutaj ważne, jednak ma to przede wszystkim estetyczne względy.

Pamiętajmy również o dobraniu odpowiednich sztućców oraz obrusu i kilku innych dodatkach, które w całości stworzą niepowtarzalny efekt.