Organizacja pracy przy odnawianiu mieszkania

Ważnym czynnikiem, który ma duży wpływ na pomyślny przebieg pracy podczas remontowania mieszkania jest dobrze przemyślany i przygotowany plan pracy. Jest niezbędny zarówno dla osób zajmujących się zawodowo remontem lokali, jak i dla jednej osoby własnoręcznie odnawiającej mieszkanie.

Plan powinien zawierać wszystkie podstawowe elementy składowe procesu odnawiania mieszkania – od prac wstępnych ( np. przygotowanie wnętrza ) aż do prac sprzątania i ustawienia mebli. Plan taki powinien obejmować następujące czynności:

Praca wstępna. Do prac wstępnych zalicza się obliczenie powierzchni ścian i sufitów, aby ustalić ilość potrzebnych farb i materiałów pomocniczych. Ponadto praca wstępna obejmuje dokonanie wyboru i zakupu materiałów malarskich oraz skompletowania narzędzi i sprzętu jaki i usunięcie z pomieszczenia mebli, zabezpieczenie podłóg i innych przedmiotów przed wybrudzeniem.

Praca przygotowawcza to pierwszy etap prac malarskich związany z przygotowaniem tynku, sufitu i ścian do malowania. Następnie zaś praca zasadnicza, czyli malowanie sufitu i ścian wcześniej wybraną farbą. Pod sam koniec praca wykończeniowa, czyli prace zdobnicze np. malowanie paska lub ornamentu zdobniczego na nowej powłoce ścian.

Na sam koniec prace porządkowe. Jest to ostatnia faza, która obejmuje takie czynności jak usuwanie z okien, drzwi i podłóg zanieczyszczeń powstałych w czasie odnawiania mieszkania czy poprawę drobnych niedociągnięć. Tutaj również ustawiane są meble i czyszczone wszystkie narzędzia używane podczas remontu mieszkania.

Po wykonaniu 5 wyżej wymienionych punktów można cieszyć się odnowionym mieszkaniem.

Więcej na ten temat znajdziesz na http://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/wykonczenie/malowanie/farby-wewnetrzne/dwukolorowe-sciany-jakie-odcienie-dobrac.html