Okna drewniane – wady i zalety

okna-drewniane1Zakup okien wydaje sie prostą sprawą, jednak ogromna ilość producentów oraz różnych produktów sprawiają, że wybór nie jest taki prosty. Obecnie mamy kilka rodzajów okien, które różnią sie nie tylko pod względem wyglądu, ale również mają inne parametry oraz jakość, które są kluczowym elementem.

Zalety okien z drewna.

Okna drewniane przede wszystkim pięknie się prezentują. Tutaj zawsze będą miały przewagę nad oknami plastikowymi. Konstrukcja ram oraz wykończenie sprawiają, że każdy dom, który ma okna drewniane wygląda doskonale. Samo wnętrze domu staje się bardzo estetyczne, a okna stanowią ozdobę poszczególnych pomieszczeń.

Drewniane okna mają doskonałe właściwości izolacyjne, co ma kluczowe znaczenie w zimowych miesiącach, kiedy musimy ogrzewać nasze domy. Ten rodzaj okien doskonale redukuje hałas, co jest dużym atutem, jeśli mieszkamy w miejscu o dużym natężeniu hałasu. Dodatkowo drewno z jakiego wykonuje się stolarkę okienną odznacza się dużą wytrzymałością, w związku z czym jeśli tylko okna są odpowiednio pielęgnowane i konserwowane to wytrzymają kilkadziesiąt lat.

okna-drewniane2Coraz częściej producenci podkreślają jak ważny jest aspekt ekologii, w związku z czym drewniane okna są bardziej ekologiczne od tych które zostały wykonane z innych materiałów.

Wady okien z drewna.

FixOkna.pl ? okna drewniane Wrocław
ul. Borowska 186a
50-557 Wrocław
tel: +48 717 802 666
kom: +48 609 507 923
fax: +48 717 945 125
E-mail: borowska@fix.wroclaw.pl

Minusem drewnianych okien jest konieczność ich konserwacji. Brak odpowiednich zabezpieczeń powodują, że okna z drewna bardzo szybko ulegają zniszczeniu i po krótkim czasie konieczna jest ich wymiana. Nawet jeśli zakupimy okna u najlepszego producenta, to bez odpowiednich zabezpieczeń drewno szybko będzie podatne na wiatr, deszcz i słońce, które niszczą drewno.

Takie okna bardzo często są dużo droższe od okien z plastiku, co dla niektórych osób może być dużym minusem. Bardzo często podczas budowy chcemy zaoszczędzić, więc wybieramy tańszy produkt.

Poza tym musimy po pewnym czasie ponownie malować okna, co może sprawić niektórym sporo kłopotów, gdyż nieumiejętne przygotowanie ram do malowania mogą dać zły efekt końcowy. Drewno jest podatne na wchłanianie wilgoci, dlatego w przypadku nowo wybudowanych domów czy mieszkań okna będą pochłaniać wilgoć, która znajduje sie w pomieszczeniach.

Mimo wszystko okna drewniane mają dużo więcej zalet niż wad. Poza tym wyglądają nowocześnie i elegancko, dzięki czemu dom nabiera blasku i jest stylowy. Mieszkanie w takim domu to prawdziwa przyjemność i wygoda, dlatego warto w nią zaiwestować.