Nawilżacze powietrza czy warto?

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego obok zapewnienia komfortowej temperatury w domu, powinniśmy także pomyśleć o wilgotności powietrza. Ma ona także ogromny wpływ na nasz komfort, a także na kondycję skóry czy włosów. Jest to także bardzo istotne ze względów zdrowotnych. Jak zatem zapewnić odpowiednią wilgotność powietrza w domu?

Nawilżacze powietrza to sprawdzony sposób na zapewnienie w mieszkaniu odpowiedniego poziomu wilgotności. Nowoczesne modele posiadają wiele dodatkowych funkcji, które mogą znacznie wpłynąć na nasz komfort.

Dlaczego warto kupić nawilżacz powietrza?

Gdy ogrzewamy nasze domy i mieszkania, wilgotność powietrza automatycznie spada. Ma to niekorzystny wpływ zarówno na nasze samopoczucie jak i zdrowie. Zbyt suche powietrze wysusza nie tylko włosy i skórę, ale także jest niesprzyjające dla naszych górnych dróg oddechowych. Zbyt wilgotne powietrze również nie jest sprzyjające dla człowieka i jego otoczenia. Może prowadzić do powstawania grzybów i pleśni. Aby stwierdzić jaki jest poziom wilgotności w naszym domu wystarczy zakupić higrometr ? na podstawie odczytu z tego urządzenia będziemy wiedzieli czy zakup nawilżacza jest konieczny.

Jaki nawilżacz wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli nawilżaczy. Możemy zakupić taki, który nie tylko będzie zapewniał nam odpowiednią wilgotność, ale także oczyści powietrze i umożliwi przeprowadzanie inhalacji. Najtańszym, ale zarazem najmniej efektywnym rozwiązaniem są nawilżacze tradycyjne. Wiesza się je na grzejnikach i pod wpływem ciepła uwalniana jest para. Z kolei nawilżacze parowe, które działają na podobnej zasadzie, zasilane są energią elektryczną. Podgrzewana w nich woda wypuszczana jest na zewnątrz w postaci lekkiej mgiełki. W nawilżaczach ewaporacyjnych wytwarzana mgiełka jest zimna, a woda w nich zostaje oczyszczona za pomocą specjalnego filtra. Natomiast nawilżacze ultradźwiękowe do wytworzenia mgiełki wykorzystują właśnie ultra dźwięki. Pozostają one niesłyszalne dla człowieka, ale mogą drażnić zwierzęta domowe.

Dobór nawilżacza powietrza jest uzależniony od naszych potrzeb i możliwości finansowych. Warto jest zainwestować w urządzenie jeszcze przed sezonem grzewczym, zanim zaczniemy odczuwać przykre skutki zbyt suchego powietrza.

lorazepam for sale online